Pożar przy Sienkiewicza w Swarzędzu. Ogień gasili przechodnie, straż miejska i strażacy
Swarzędz LIVE, 24 listopada 2022

W czwartek, 24 listopada około godz. 10 doszło do pożaru na posesji przy ul. Sienkiewicza w Swarzędzu.
Reklama
Na miejscu pracowali strażacy z JRG3 i Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu.
Czytaj też: Magazyny samoobsługowe w Zalasewie. Na czym polega to rozwiązanie?
Więcej informacji o sprawie podała po akcji Straż Miejska w Swarzędzu. To właśnie przejeżdżający ulicą patrol strażników jako pierwszy został poinformowany o pożarze przez przechodniów i sąsiadów.
– Patrol natychmiast zawrócił i udał się we wskazane przez przechodniów miejsce, gdzie strażnicy stwierdzili, że pod wiatą obok domu jednorodzinnego palą się pojemniki na odpady
– relacjonują municypalni.
Razem z sąsiadami przy pomocy podręcznych gaśnic strażnicy ugasili pożar śmietników, ale ogień przedostał się już na poddasze budynku, dlatego do akcji musieli wkroczyć strażacy. Ostatecznie sytuację udało się opanować, a budynek nie został zniszczony przez płomienie.