Reklama

Posprzątają las w Zalasewie. Radni zapraszają ochotników w ostatnią sobotę marca

, 15 marca 2021
27 marca w Zalasewie odbędzie się wspólne sprzątanie lasu
fot. Pixabay

Choć jest jeszcze trochę czasu, swarzędzcy radni już zapraszają mieszkańców na wspólne sprzątanie lasu w Zalasewie. Umawiają się z ochotnikami na sobotę, 27 marca.

W ramach akcji „Wspólnie sprzątamy Swarzędz”, tym razem uporządkowany ma zostać spory fragment lasu w Zalasewie. To inicjatywa miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej.

Na zebranie ochotników jest jeszcze trochę czasu. Sprzątanie zapowiadane jest na sobotę, 27 marca. Chętni mają się zebrać o godz. 10 przy ul. Rivoliego. Trasa akcji wiedzie m.in. ulicami Transportową, Borówki, Borą i Polską.

Zróbmy razem coś dobrego dla naszej Gminy

– pisze na Facebooku Joanna Wojtysiak-Tierling, radna miejska KO.

Zróbmy razem coś dobrego dla naszej Gminy 🙂 #sprzatamylas #sprzatanie #niesmiec

Opublikowany przez Radna Joanna Wojtysiak-Tierling Poniedziałek, 15 marca 2021

Sprzątanie lasu w Zalasewie – jak się przygotować?

Organizatorzy akcji apelują do chętnych, by przestrzegali obowiązujących z powodu epidemii koronawirusa rygorów sanitarnych.

Prosimy osoby zainteresowane, aby w komentarzu lub wiadomości prywatnej potwierdziły chęć udziału w akcji (przygotujemy worki, rękawiczki i drobne upominki). Z kim widzimy się 27 marca?

– tłumaczą.

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na: stronie wydarzenia na Facebooku.

Przypomnijmy, że to nie jedyna inicjatywa, w której mieszkańcy gminy mogą zrobić coś dobrego. W poniedziałek, 15 marca rozpoczęła się zbiórka dla schroniska dla zwierząt w Skałowie.

Reklama