Reklama

Pijany rowerzysta i poszukiwany bezdomny. Interwencje straży miejskiej

, 14 stycznia 2022
fot. Straż Miejska w Swarzędzu

Straż Miejska w Swarzędzu poinformowała o dwóch szczególnych interwencjach, które przeprowadziła w tym tygodniu. Strażnicy zatrzymali pijanego rowerzystę i bezdomnego, który powinien przebywać w więzieniu.

Strażnicy miejscy ze Swarzędza w środę natknęli się na nietrzeźwego rowerzystę. Niewiele brakowało a wpadłby pod koła radiowozu.

Pijany, ale w kamizelce

– 3,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał rowerzysta, który przed południem o mały włos byłby wjechał pod koła jednego z naszych radiowozów na drodze między Kobylnicą a Wierzonką

– informuje Straż Miejska w Swarzędzu.

Czytaj też: Mieszkańcy Swarzędza jednymi z najlepiej zaszczepionych przeciw COVID-19 w Polsce

Mężczyzna został przekazany policjantom ze swarzędzkiego komisariatu. Strażnicy z ironią dodają, że mężczyzna, oprócz promili, miał także kamizelkę odblaskową, co stanowi „okoliczność łagodzącą”.

Z szałasu do aresztu

W tym tygodniu strażnicy kontrolowali koczowiska osób bezdomnych. Jak mówią, w okresie jesienno-zimowym takie kontrole są regularne.

– Przy okazji takich kontroli zdarzają się nieprzewidziane sytuacje jak wczoraj, gdy okazało się, się że jeden z bezdomnych mężczyzn jest poszukiwany ponieważ ma do odbycia karę pozbawienia wolności. Prosto z szałasu trafił więc do aresztu

– przekazuje swarzędzka straż miejska.

Czytaj też: Swarzędz: utrudnienia drogowe w centrum. Rusza duża przebudowa

Reklama