Reklama

„Paczkowo – zero waste”. Sąsiedzka inicjatywa w sołectwie

, 1 lutego 2022
W Paczkowie powstała grupa "zero waste"
źródło: Tomasz Plenzler

W sołectwie Paczkowo powstała ciekawa inicjatywa sąsiedzka. Mieszkańcy chcą dać drugie życie zbędnym przedmiotom, które mogą przydać się innym.

Członkowie rady sołeckiej w Paczkowie wyszli z inicjatywą stworzenia grupy „Paczkowo – zero waste”. Chcą, by mieszkańcy mogli podzielić się za jej pośrednictwem niepotrzebnymi przedmiotami, które mogą dalej służyć komuś innemu. Jak mówią, w Paczkowie nic się nie zmarnuje.

Czytaj też: 377 tys. złotych, a kwota nadal rośnie. Swarzędz podsumowuje 30. Finał WOŚP

– Kto z nas nie ma tzw. „przydasiów”, rzeczy czy sprzętów, które trzymamy w szafie na strychu czy w piwnicy? Trzymamy je tam miesiąc, 1 rok a może i 5 czy więcej lat, a później robimy wielkie porządki i najzwyczajniej je wyrzucamy. A może warto pomyśleć o drugim życiu dla tych wszystkich przydasiów?

– mówi Jacek Bura, członek rady sołeckiej w Paczkowie.

„Paczkowo – zero waste” – jak to działa?

Pomysłodawcą paczkowskiej grupy „zero waste” jest Tomasz Plenzler, członek rady sołeckiej. Na portalu społecznościowym Facebook powstała dedykowana platforma, do której można dołączyć i bezpłatnie oddać zbędne rzeczy. Założyciele zachęcają również do sąsiedzkiej integracji.

– Część z nas posiada sprzęty czy umiejętności, których inni nie posiadają dlatego grupa ta ma zbliżyć mieszkańców Paczkowa i okolicznych wiosek do tzw. pomocy sąsiedzkiej. Chcemy zaangażować naszą społeczność, zbliżyć się i do siebie

– tłumaczy Jacek Bura.

GRUPĘ „PACZKOWO – ZERO WASTE” MOŻNA ZNALEŹĆ TUTAJ.

Reklama