Reklama

Maseczki dla każdego mieszkańca gminy Swarzędz. Gdzie odebrać?

, 6 kwietnia 2021
fot. pixabay.com

We wtorek, 6 kwietnia, ruszyła akcja wydawania maseczek mieszkańcom gminy Swarzędz. Dystrybucją zajęli się strażacy-ochotnicy.

Swarzędz, podobnie jak inne samorządy w Polsce, otrzymał dostawę maseczek ochronnych dla swoich mieszkańców. Wciąż obowiązują przepisy nakazujące zasłanianie ust i nosa, a za ich nieprzestrzeganie grożą mandaty.

Czytaj też: Swarzędzanin nie miał maseczki i nie przyjął mandatu. Sąd: 1000 zł grzywny

Gmina otrzymała 197 tys. maseczek chirurgicznych, każdy chętny mieszkaniec otrzyma 4 szt.

– informuje Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Gdzie można zgłosić się po maseczki – Swarzędz?

O rozdystrybuowanie maseczek wśród mieszkańców zostali poproszeni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy. Po odbiór można zgłaszać się do remiz obu jednostek:

  • Swarzędz – ul. Dworcowa 24;
  • Kobylnica – ul. Poznańska 4.

Druhowie będą wydawać maseczki w godzinach 7:00 – 19:00. Każdemu mieszkańcowi przysługują 4 sztuki. Przypominamy, że strażacy mogą uczestniczyć w działaniach ratowniczych i wtedy odbiór będzie niemożliwy. Nie należy również zastawiać samochodami bram wyjazdowych w obu jednostkach.

OSP Swarzędz

Od wtorku 6 kwietnia w godzinach 7-19 swarzędzcy strażacy w remizie na ul. Dworcowej będą wydawać jednorazowe maseczki chirurgiczne – 4 sztuki na każdego mieszkańca naszej gminy 😷

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Swarzędz Piątek, 2 kwietnia 2021

OSP Kobylnica

Od wtorku 6 kwietnia w godzinach 8-19 strażacy z Kobylnicy w remizie OSP będą wydawać jednorazowe maseczki chirurgiczne. Chętnych zapraszamy !

Opublikowany przez OSP Kobylnica Piątek, 2 kwietnia 2021

Reklama