Reklama

Magazyny samoobsługowe w Zalasewie. Na czym polega to rozwiązanie?

, 23 listopada 2022
Magazyny samoobsługowe Zalasewo. Rozwiązanie jak z amerykańskich programów telewizyjnych
fot. Banan24

Do tej pory taki widok znaliśmy przede wszystkim z zagranicznych programów telewizyjnych. Od jakiegoś czasu magazyny samoobsługowe coraz śmielej wkraczają na polski rynek. Skrytki do wynajęcia można znaleźć także w Zalasewie. Sprawdzamy, jak to działa.

Reklama

Zapomniana skrytka magazynowa zamknięta na kłódkę i tłum licytujących, chcących kupić pomieszczenie, często pełne wartościowych niespodzianek. Taki scenariusz od lat mogliśmy oglądać w amerykańskich czy kanadyjskich programach emitowanych w telewizji. Działalność self storage, czyli po polsku magazynów samoobsługowych jakiś czas temu wkroczyła także na polski rynek. Choć na razie nikt nie kręci o nich rozrywkowych programów, to skrytki cieszą się rosnącą popularnością. Magazyny do wynajęcia znajdują się także w Zalasewie w gminie Swarzędz.

Czytaj też: „Błoto, dziury, przebite opony” – mieszkańcy Rabowic chcą remontu drogi. Co na to urząd?

Magazyny samoobsługowe Banan24 w dwóch lokalizacjach

Usługę wynajmu magazynów na teren Swarzędza wprowadziła firma Banan24. Zaczęło się od 34 skrytek o powierzchni od 2 do 27 mkw przy ul. Serdecznej w Zalasewie.

Z biegiem czasu zainteresowanie taką formą przechowywania rzeczy zaczęło rosnąć. Rok temu otworzyliśmy więc halę magazynową przy ul. Transportowej w Zalasewie. To obiekt, w którym oferujemy 109 boksów magazynowych o powierzchni od 2 do 15 mkw

– tłumaczy nam Katarzyna Sprenger z Banan24.

Ci, którzy prowadzą firmy mogą się zdecydować na większy magazyn z przylegającym do niego biurem.

Dostęp do magazynów samoobsługowych jest całodobowy. Skrytki są zabezpieczone systemem alarmowym i monitoringiem. Obiektu pilnuje firma ochroniarska. Klienci otrzymują kartę dostępu do swojego boksu i wskazówki, jak poruszać się po magazynie.

Magazyny samoobsługowe Zalasewo. Rozwiązanie jak z amerykańskich programów telewizyjnych
fot. Banan24

Pamiątki, meble, AGD, dokumenty, czyli co można znaleźć w magazynach

Co ludzie przechowują w magazynach samoobsługowych? Sprenger tłumaczy, że można tam trzymać praktycznie wszystko, co zalega w mieszkaniu.

Pamiątki rodzinne, sprzęt sportowy, budowlany, meble czy sprzęt AGD. Współpracujemy z wieloma firmami, które przechowują u nas dokumenty oraz archiwa

– wymienia.
Magazyny samoobsługowe Zalasewo. Rozwiązanie jak z amerykańskich programów telewizyjnych
fot. Banan24

Magazyn samoobsługowy w Zalasewie: ile kosztuje wynajem?

Banan24 podpisuje z klientami umowy na co najmniej miesiąc. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, nie ma przeszkód by wynajmować magazyn o wiele dłużej i zastąpić nim strych, piwnicę czy po prostu zwolnić nieco miejsca w mieszkaniu.

Ceny? Przy Serdecznej można zapłacić od 139 zł za miesięczny wynajem magazynu o powierzchni 2,5 mkw do 489 zł za 12-metrową skrytkę.

Przy Transportowej za 2-metrową skrytkę płaci się 139 zł za miesiąc. Boksy o powierzchni 7 mkw kosztują 339 zł miesięcznie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Banan24.

Odwiedź stronę >> Swarzędz LIVE << na Facebooku i bądź na bieżąco

Reklama