Reklama

Kradzież w Gruszczynie. Mieszkaniec ostrzega przed złodziejem

, 3 listopada 2022
fot. Pixabay.com

Na facebookowej stronie „Społeczność_Gruszczyna” jeden z użytkowników informuje, że w ostatnim czasie w miejscowości doszło do kradzieży. Ostrzega innych mieszkańców przed włamywaczem. To kolejne takie zgłoszenie w ciągu ostatniego miesiąca.

Reklama

Mieszkańcy gminy Swarzędz regularnie ostrzegają się przed włamaniami. Na początku roku mogliśmy przeczytać chociażby o kradzieżach w Paczkowie. Później do włamań dochodziło jeszcze w Zalasewie, Paczkowie czy Kobylnicy.

Czytaj więcej: Mieszkańcy ostrzegają przed włamaniami! Złodziej grasuje w Paczkowie

Teraz do kradzieży i podejrzanych zachowań ma dochodzić w Gruszczynie. 14 października na stronie „Społeczność Gruszczyna” na Facebooku zamieszczony został post od pani Moniki.

Wczoraj w nocy około godziny 3 dwóch złodziei w kominiarkach chodziło po ulicy Sławomira Mrożka. Szarpali za klamki samochodów, zaglądali na posesje. Spokojnym krokiem oddalili się w kierunku ulicy Zapolskiej. Policja przyjechała po 20 minutach. Okrążyli okolicę, ale nikogo nie znaleźli. Apeluję o czujność. Zamykajmy samochodów i nie zostawianie w nich cennych rzeczy

– ostrzegała kobieta.

Natomiast pan Michał dodawał w komentarzu:

Wczoraj wracając do domu około godz. 01.40, dwóch gości spacerowało bez celu na Modrzewiowej. Nie mieli kominiarek. Zatrzymałem się kawałek dalej i czekałem co będą robić, ale jak już byli blisko mnie, to zawrócili.

Kradzież roweru w Gruszczynie

To były jednak wyłącznie ostrzeżenia. Teraz okazuje się, że w Gruszczynie w ostatnim czasie doszło też do kradzieży. Najnowszy post na stronie pochodzi od pana Mikołaja. Łupem włamywaczy padł rower przechowywany w zabezpieczonym domku narzędziowym przy ul. Wieniawskiego.

W komentarzu ponownie czytamy o innych podejrzanych zachowaniach zauważonych w ostatnim czasie przez mieszkańców Gruszczyna. Pani Beata pisze, że na początku tego tygodnia około drugiej w nocy bardzo niespokojnie zaczął się zachowywać jej pies. Szczekał i dobiegał do drzwi. Kiedy kobieta spojrzała przez okno słyszała dobiegające z zewnątrz głosy, ale nikogo nie dostrzegła.

Próba włamania? Jak się zachować

Przy podobnych sytuacjach mieszkańcy zawsze przypominają sobie o zabezpieczaniu swoich posesji, nawet jeśli są w domu. Uważać trzeba również na próby kradzieży „na klamkę”. Złodzieje szarpią za klamki np. furtek, drzwi domu lub mieszkania, żeby sprawdzić, czy któreś z nich nie są otwarte.

Zawsze też powtarza się apel, żeby nie pozostawać obojętnym. Jeśli coś nas zaniepokoi, nie należy wahać się powiadomić sąsiadów, a gdy wymaga tego sytuacja – także policji. O tym ostatnim przypominają także sami mundurowi.

Reklama