Reklama

Jest przetarg na budowę ul. Górków. Będzie nowe połączenie z okolicą Rynku

, 14 maja 2021
Tak wygląda obecnie ulica Górków. Wkrótce czeka ją przebudowa
fot. Google Maps

Swarzędzki ratusz ogłosił właśnie przetarg na budowę ul. Górków. Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do 2 czerwca. Tego samego dnia nastąpi ich otwarcie. Po wykonaniu prac cała ulica będzie utwardzona. Co najważniejsze – ma się na niej zmienić organizacja ruchu. Droga ma być dwukierunkowa i połączyć ul. Grudzińskiego oraz Nowy Świat. Tym samym da nowe i wygodne połączenie z rejonem Rynku.

Przetarg na budowę ul. Górków oraz Gwiaździstej w Swarzędzu widnieje na stronach urzędu od piątku, 14 maja. Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do 2 czerwca. Wtedy też nastąpi otwarcie kopert. Jeśli wszystko przebiegnie bez zakłóceń i uda się wyłonić zwycięzcę – umowa ma zostać podpisana 1 lipca. Od tego momentu wykonawca ma mieć maksymalnie nieco ponad 5 miesięcy na wykonanie prac.

Czytaj też: Mieszkańcy mogą się wymienić kwiatami. W Swarzędzu ruszyła roślinodzielnia

Co się zmieni? Jak czytamy w dokumentach przetargu:

W zakres zamówienia wchodzą: roboty drogowe, przebudowa sieci gazowej, kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, kolizje energetyczne, kolizje telekomunikacyjne, oświetlenie uliczne, przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne, budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągowej”.

źródło: bip.swarzędz.eu

Jednak przede wszystkim ul. Górków ma być dwukierunkowa łącząc ul. Grudzińskiego oraz Nowy Świat. Na łamach Tygodnika Swarzędzkiego mówił o tym Grzegorz Taterka, zastępca burmistrza Swarzędza. W ten sposób Górków zapewni nowy dojazd w rejon Rynku. To element planowanej gruntownej przebudowy ścisłego centrum.

Budowa ul. Górków w Swarzędzu. Te kryteria będą decydujące

Dziś utwardzony jest jedynie fragment ul. Górków. Po remoncie się to zmieni i mieszkańcy będą mogli korzystać z asfaltowej drogi i chodników.

Co zadecyduje o wyniku przetargu? Kluczowym kryterium jest oczywiście cena (to 60 proc. całej oceny). Poza tym ratusz patrzeć będzie na termin wykonania budowy – w ogłoszeniu szacuje się na to od 120 do 160 dni (30 proc.) i okres gwarancji, którego udzieli wykonawca (10 proc.).

Sprawdź: Ukradł konsolę w Swarzędzu. Rozpoznajesz go?

Reklama