Reklama

Gmina Swarzędz sprzedaje węgiel. Cena? 1900 zł

, 25 listopada 2022
źródło: UMiG Swarzędz

Gmina Swarzędz rozpoczęła dystrybucję węgla dla swoich mieszkańców. Cena opału jest niższa niż maksymalna ustalona w przepisach.

Reklama

We wtorek ruszyła sprzedaż węgla zorganizowana przez swarzędzki samorząd. Już w październiku burmistrz Marian Szkudlarek zapowiadał, że gmina skorzysta z ustawy, która pozwala samorządowcom sprzedawać opał. Przepisy weszły w życie 3 listopada i krótko po tym mieszkańcy mogli składać już wnioski o zakup węgla.

Na portalu Swarzędz LIVE informowaliśmy o tych kwestiach:

– We wtorek, 22 listopada, Gmina Swarzędz rozpoczęła dystrybucję węgla zgodnie z ustawą z 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Dostawcą węgla jest PGE Paliwa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a punktem, w którym osoby uprawnione będą mogły odebrać zakupiony węgiel jest Skład Opału mieszczący się w Kobylnicy przy ul. Poznańskiej 101, z którym Gmina Swarzędz zawarła umowę

– informuje Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Swarzędz: jak kupić węgiel?

Urzędnicy informują, że pierwsze transporty węgla dotarły do składu w Kobylnicy – to razem kilkaset ton importowanego surowca. Wszyscy, którzy chcieliby skorzystać z możliwości zakupu węgla od gminy powinni jak najszybciej złożyć odpowiedni wniosek w Ośrodku Pomocy Społecznej w Swarzędzu. Dokładny opis procedury i wzory wniosków dostępne są na stronie OPS w Swarzędzu – KLIKNIJ.

Po złożeniu wniosku należy czekać na kontakt ze strony pracowników OPS w Swarzędzu, którzy poinformują o możliwości dokonania opłaty za zamówienie, a następnie przekażą wiadomość o szczegółach odbioru opału.

Jak zaznaczają urzędnicy, transport węgla ze składu w Kobylnicy na teren własnej posesji zorganizować trzeba we własnym zakresie.

Węgiel od samorządu: cena w Swarzędzu

– Udało się wynegocjować korzystniejszą, niż zapisana w ustawie cenę – na terenie gminy Swarzędz obniżono ją do kwoty 1900 zł brutto za tonę

– podkreśla Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminy Swarzędz.

Reklama