Reklama

Finał WOŚP 2023 w Swarzędzu: tyle pieniędzy zebrali mieszkańcy. Czy uda się pobić rekord?

, 29 stycznia 2023
źródło: WOŚP

W niedzielę, 29 stycznia w całej Polsce odbywa się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej jest w Swarzędzu, gdzie siedzibą sztabu i centrum lokalnego finału tradycyjnie stała się hala Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Według aktualizacji na godzinę 21.45 udało się zebrać niemal 329 tys. zł. Rekord ustanowiony w 2022 r. wynosi 391 tys. zł.

Reklama

W tym roku WOŚP gra, żeby pomóc pacjentom z sepsą. W ostatnią niedzielę stycznia ulice przemierzały tysiące wolontariuszy z puszkami, a w całej Polsce odbywają się lokalne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab, jak co roku, powstał też w Swarzędzu. Przez całą niedzielę w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji nie brakowało atrakcji. Więcej pisaliśmy o nich w tekście: WOŚP Swarzędz. Sztab opublikował program wydarzeń.

Finał WOŚP w Swarzędzu: zebrane niemal 329 tys. zł (dane na g. 21.45)

Swarzędzki Sztab WOŚP także w tym roku nie pozostawiał wątpliwości, że celem jest pobicie dotychczasowego rekordu zbiórki. Ten został ustanowiony w czasie 30. Finału w 2022 r. i wynosi 391 tys. zł. Na łączną kwotę składają się m.in. pieniądze wrzucone do puszek przez mieszkańców i wyniki licytacji. Te były w tym roku bardzo ciekawe. Do zdobycia było np. wypożyczenie na weekend elektrycznego Volkswagena ID Buzz, udzielenie ślubu przez burmistrza Mariana Szkudlarka, koszulka kapitana Lecha Poznań Mikaela Ishaka czy instalacja fotowoltaiczna. Pełną listę przedmiotów udostępnialiśmy w artykule: WOŚP Swarzędz. Elektryk na weekend, Złote Serduszko, instalacja fotowoltaiczna. Ponad 150 licytacji [LISTA].

Kulminacyjnym punktem licytacji jest co roku walka o Złote Serduszko. Swarzędz został wyróżniony, ponieważ to do nas trafił jeden z 15 egzemplarzy w skali całej Polski. Być może nie bez znaczenia był fakt, że zeszłoroczne, jubileuszowe Złote Serduszko licytowane w Swarzędzu zostało sprzedane za 113 tys. złotych! W niedzielę aż takiej sensacji jednak nie było, bo ostateczna kwota wyniosła 30 tys. zł.

Przebieg finału, licytacji i zebraną łączną kwotę można obserwować na facebookowym profilu Swarzędzkiego Sztabu WOŚP. W niedzielę na koniec dnia licznik wskazywał niemal 329 tys. zł:

Kwota zbiórki będzie się jeszcze zmieniać. Kolejne informacje mają się pojawić w poniedziałek. Będziemy aktualizować wynik na bieżąco na Swarzędz LIVE.

WOŚP 2023 Swarzędz: tak wyglądało „Światełko do nieba”

W czasie 31. finału WOŚP w Swarzędzu odbyło się również tradycyjne „Światełko do nieba” o godz. 20. Tak wyglądało w tym roku:

Reklama