Reklama

Deszcz obnażył problemy. Przejście podziemne na dworcu PKP w Swarzędzu przecieka

, 17 marca 2023
Deszcz obnażył problemy. Przejście podziemne na dworcu PKP w Swarzędzu czeka remont
fot. Maciej Woliński/Czytelnik

Jeszcze w grudniu uroczyście oddane do użytku, a dziś już wiadomo, że czeka je naprawa. Przejście podziemne na dworcu PKP w Swarzędzu kosztowało 8 milionów złotych, ale okazało się, że przecieka. O sprawie zaalarmował nas Czytelnik, a urzędnicy potwierdzają, że o niej wiedzą. Zgłosili sprawę wykonawcy, który zobowiązał się naprawy.

Reklama

Komentarz opatrzony zdjęciem zacieków, jakie powstały w przejściu podziemnym na dworcu PKP w Swarzędzu pojawił się pod jednym z postów na Facebooku Swarzędz LIVE. Pan Michał pisze w nim, że krótko po zakończeniu budowy w czasie deszczu po ścianach leje się woda.

Przypomnijmy, że przejście zostało oddane do użytku w grudniu 2022 r. Przebudowa kosztowała 8 mln złotych. „Przejście po remoncie zostało dostosowane do rowerzystów, osób z wózkami dla dzieci oraz niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Znalazło się również miejsce na trzy windy. Cały obiekt jest monitorowany” – pisaliśmy wtedy na Swarzędz LIVE.

Czytaj więcej: Przejście podziemne przy dworcu w Swarzędzu oddane do użytku. Kosztowało 8 mln zł. Teraz pora na parking?

Urzędnicy wiedzą i zapowiadają naprawę

Zapytaliśmy UMiG Swarzędz, czy wie o problemach z zaciekami w przejściu podziemnym i czy urzędnicy planują zareagować w tej sprawie. Jak deklaruje rzecznik urzędu – już to zrobili.

Sprawa zacieków natychmiast została zgłoszona wykonawcy. Przed kilkoma dniami odbyło się spotkanie przedstawicieli UMiG z przedstawicielami wykonawcy, projektanta oraz inspektorem nadzoru

– relacjonuje Maciej Woliński.

Wykonawca przebudowy zobowiązał się do naprawy usterek w przejściu podziemnym. Później ma stale monitorować jej rezultaty.

Sprawdź również: Przetarg na przebudowę wiaduktu w Swarzędzu rozstrzygnięty. GDDKiA wybrała ofertę Strabagu

Reklama