Reklama

Chcesz zmienić piec w Swarzędzu? Ruszył nabór na dofinansowania od powiatu poznańskiego

, 8 lutego 2022
fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Do końca lutego w Starostwie Powiatowym w Poznaniu można składać wnioski o dotację na wymianę starego kotła na bardziej ekologiczny system ogrzewania. Jej wysokość może wynieść maksymalnie 7 tys. złotych na pojedynczy lokal, albo do 14 tys. złotych, jeśli o dofinansowanie stara się wspólnota mieszkaniowa.

Wymień piec w Swarzędzu: Nabór starostwa do końca lutego

Powiat poznański w 2022 roku kolejny raz zamierza dofinansować likwidację kotłów na paliwo stałe oraz zastąpienie ich proekologicznym systemem ogrzewania. Dotacja udzielana będzie w formie refundacji kosztów kwalifikowanych poniesionych po podpisaniu umowy o udzielenie dotacji i dotyczy zamiany na terenie powiatu poznańskiego systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na jedno z rozwiązań proekologicznych

– zapowiadają przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Czytaj też: „Paczkowo – zero waste”. Sąsiedzka inicjatywa w sołectwie

Czas na złożenie wniosków o dofinansowanie jest od wtorku, 8 lutego do końca miesiąca. Szczegółowe informacje i warunki można znaleźć: TUTAJ.

Refundacja w przypadku pojedynczego lokalu może wynosić nawet do 80 proc. poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 7 tys. złotych. W przypadku wspólnoty mieszkaniowej jest to maksymalnie 14 tys. złotych.

Wymiana kotła w Swarzędzu z dofinansowaniem. Gdzie złożyć wniosek?

Niezbędne do zawnioskowania dokumenty powinno się składać w kancelarii Starostwa Powiatowego w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 18 w godzinach pracy urzędu. Jest również możliwość przesłania ich pocztą na adres starostwa. Należy jednak pamiętać, że wtedy za dzień złożenia wniosku uznaje się datę jego wpływu od kancelarii urzędu.

fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Reklama