Reklama

Chcesz kupić węgiel od gminy? Pospiesz się z wnioskiem

, 13 listopada 2022
Chcesz kupić węgiel przez gminę? Pospiesz się z wnioskiem
Chcesz kupić węgiel przez gminę? Pospiesz się z wnioskiem

Swarzędzki magistrat zbiera już wnioski od osób, które będą chciały kupić węgiel zamawiany przez gminę. W tym trybie będzie można kupić do trzech ton węgla. Urzędnicy apelują jednak, by nie zwlekać ze składaniem wniosków o zakup węgla.

Reklama

Przepisy umożliwiające zakup węgla na preferencyjnych warunkach weszły w życie 3 listopada. Krótko później gmina Swarzędz poinformowała, że rozpoczyna zbieranie wniosków od osób uprawnionych do zakupu węgla tą drogą. Teraz urzędnicy apelują, żeby nie zwlekać ze składaniem dokumentów i zrobić to jak najszybciej.

O węglu dla mieszkańców Swarzędza mówił jakiś czas temu Marian Szkudlarek: Burmistrz Swarzędza o węglu – powinniśmy pomóc mieszkańcom

Zakup węgla przez gminę. Swarzędz czeka na wnioski

Zgodnie z zapisami ustawy i rozporządzeń wykonawczych zakupu preferencyjnego węgla będzie mogła dokonać osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego

– przypomina UMiG Swarzędz w komunikacie.

Jedno gospodarstwo domowe będzie mogło kupić łącznie trzy tony węgla. 1,5 tony do końca tego roku i kolejne tyle – od 1 stycznia 2023 r.

Warunek? Należy złożyć wniosek. W myśl przepisów gmina będzie mogła zamówić tyle węgla, na ile zapotrzebowanie zgłoszą mieszkańcy. Wnioski muszą jeszcze zostać zweryfikowane.

Można je składać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Swarzędzu lub elektronicznie. Wzór wniosku jest dostępny: TUTAJ.

Kto dostarczy węgiel dla Swarzędza?

Równolegle do zbierania wniosków od mieszkańców zainteresowanych zakupem węgla za pośrednictwem gminy, UMiG zawiera umowę z dostawcą.

Węgiel dostarczać gminie będzie jedna ze spółek wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Aktywów Państwowych z dnia 2 listopada 2022 r. w sprawie wykazu podmiotów uprawnionych do prowadzenia sprzedaży gminom paliwa stałego

– precyzują urzędnicy.

Reklama