Reklama

Bezpłatna mammografia w ETC Swarzędz. Kto może skorzystać?

, 20 stycznia 2022
Bezpłatna mammografia Swarzędz
fot. materiały prasowe

W poniedziałek, 24 stycznia na parkingu przed ETC Swarzędz stanie mammobus. Bezpłatne badanie piersi będą mogły wykonać panie z grupy wiekowej 50-69 lat. Pamiętać należy o wcześniejszej rejestracji.

Rak piersi to najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy wśród kobiet. Rocznie właśnie tę diagnozę słyszy około 20 tysięcy osób w Polsce. Jednak dzięki wczesnemu wykryciu choroby i wdrożeniu odpowiedniego leczenia, możliwy jest całkowity powrót do zdrowia

– informują przedstawiciele biura prasowego Capital Park w zaproszeniu na badania.

Zobacz też: Race na rynku w Swarzędzu. Z jakiej okazji? [WIDEO]

W poniedziałek, 24 stycznia kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatną mammografię w Swarzędzu. Mammobus pojawi się na parkingu przed centrum handlowym ETC Swarzędz.

Organizatorzy proszą, żeby rejestrować się na mammografię telefonicznie. Warto to zrobić jeszcze w piątek, 21 stycznia. Podają trzy numery telefonu:

  • 68 452 77 96,
  • 68 452 77 17,
  • 605 596 655.

Bezpłatna mammografia: gdzie jeszcze wykonać w Swarzędzu i okolicach?

Kobiety, które chciałby skorzystać z bezpłatnej mammografii w ramach programu profilaktyki raka piersi mogą to zrobić w różnych lokalizacjach w Wielkopolsce. Warunkiem udziału w programie jest wiek od 50. do 69. roku życia i fakt, że w ciągu ostatnich dwóch lat kobieta nie miała wykonywanej mammografii (chyba, że inne są zalecenia lekarza lub pracowni, w której robiliśmy poprzednie badanie).

Do badania nie jest konieczne szczególne przygotowanie. Warto zabrać ze sobą poprzednie wyniki mammografii, żeby lekarz mógł je porównać z aktualnymi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Profilaktyka raka piersi (pacjent.gov.pl).

Bezpłatną mammografię w ramach programu można wykonać w punktach stacjonarnych lub skorzystać z postoju mammobusu w określonym terminie w dogodnej miejscowości.

Reklama