Reklama

377 tys. złotych, a kwota nadal rośnie. Swarzędz podsumowuje 30. Finał WOŚP

, 31 stycznia 2022
źródło: WOŚP

377.877,84 zł – o takiej kwocie zebranej w czasie swarzędzkiego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformowali w poniedziałek, 31 stycznia po południu organizatorzy. Podkreślają, że mimo iż już padł rekord, to kwota ta nadal rośnie i będzie tak do momentu wszystkich rozliczeń i zakończenia trwających aukcji. W niedzielę, w czasie finału za ponad 100 tys. sprzedane zostało złote serduszko, a za 20 tys. kolacja z burmistrzem Swarzędza.

W niedzielę, 30 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała swój jubileuszowy, 30. Finał. Nie inaczej było w Swarzędzu, gdzie pobity został rekord sprzed dwóch lat. Wtedy zebrano 345 tys. zł. W poniedziałek po południu organizatorzy podali, że w czasie tegorocznego finału udało się zebrać blisko 378 tys. zł!

30. Finał WOŚP w Swarzędzu: Rekord został pobity

30. FINAŁ WOŚP za nami. A jednak! Udało się! Stało się coś niesamowitego! Mieszkańcy gminy Swarzędz po raz kolejny pokazali WIELKIE SERDUCHO! Na dzień dzisiejszy zadeklarowana kwota wynosi 377.877,84 zł !!! A to oznacza, że w Swarzędzu znów pobiliśmy rekord!!! Ostateczną kwotę poznamy w przeciągu kilku tygodni, kiedy to otrzymamy od Fundacji WOŚP potwierdzenie rozliczenia sztabu przez bank

– informują przedstawiciele Swarzędzkiego Sztabu WOŚP na stronie UMiG Swarzędz.

I szczegółowo rozliczają dzięki czemu udało się zebrać tak pokaźną sumę. Główne składowe, jak co roku były dwie. To licytacje, które przyniosły ponad 197 tys. zł oraz datki do puszek, które w niedzielę zbierali wolontariusze. Z nich udało się osiągnąć 142,6 tys. zł. Poza nimi na łączną kwotę złożyły się:

 • Aukcje Allegro: 13.151,86 zł
 • E-skarbonka: 9.730 zł
 • Swarzędzki Bieg WOŚP: 7.578,09 zł
 • Loterie fantowe: 6.156,60 zł
 • Swarzędzkie Morsy: 1.116,50 zł

Na aukcjach Allegro dużym zainteresowaniem cieszyły się dwie, o których pisaliśmy wcześniej na łamach Swarzędz LIVE. Rejs statkiem „Don Kichot” z komendantem swarzędzkiej straży miejskiej został wylicytowany za 1176 zł, a za niewiele mniej, bo 1005 zł sprzedała się wizyta Szwendacza Swarzędzkiego.

Czytaj więcej o aukcjach: Najciekawsze swarzędzkie aukcje na WOŚP. Rejs statkiem z komendantem i wizyta Szwendacza

Złote serduszko za 113 tys., kolacja z burmistrzem za 20 tys. zł

W tym roku rekordowa była nie tylko łączna kwota, ale też ta, którą zaoferował zwycięzca licytacji tradycyjnego złotego serduszka. W całej Polsce było ich 150, a do Swarzędza trafiło to o numerze 083.

Serduszko zostało wylicytowane za kwotę 113 tys. zł! Dodatkowo po raz pierwszy w historii w Swarzędzu licytowana została Złota Karta Fundacji WOŚP za kwotę 7 tys. zł. Szczęśliwym posiadaczem serduszka i karty został pan Ireneusz Socha z firmy Tulplast

– relacjonują organizatorzy.

Na kolację z Marianem Szkudlarkiem, burmistrzem Swarzędza wybierze się z kolei zwycięzca innej aukcji, która również osiągnęła bardzo wysoką wartość. Spotkanie z samorządowcem wylicytowano za 20 tys. zł.

Inne ciekawe aukcje i osiągnięte kwoty:

 • Voucher na instalację fotowoltaiczną – 10 tys. zł,
 • Złote Serduszko z łańcuszkiem od JK Biżuteria za 3,3 tys. zł,
 • Klocki Lego Technic od sklepu KIDS 3 tys. zł,
 • organizacja imprezy urodzinowej dla dziecka od Maxi Fun – 2.310 zł,
 • zaproszenie na 16. Memoriał Arkadiusza Gołasia – 1,3 zł,
 • koszulka Bartosza Kurka z autografem – 1,2 tys. zł,
 • koszulka Aleksandra Śliwki z podpisami reprezentacji Polski – 1 tys. zł,
 • podarowany przez Bractwo Kurkowe trening strzelecki – 800 zł
 • koszulka klubowa PGE Skra Bełchatów z podpisami zawodników – 500 zł,
 • występ Swarzędzkiej Orkiestry na dowolnej rodzinnej uroczystości – 500 zł.

Przedstawiciele Swarzędzkiego Sztabu WOŚP dziękują wszystkim, którzy w niedzielę zagrali razem WOŚP. Przypominają, że niektóre aukcje na Allegro nadal trwają. Zobaczyć, co sprzedają swarzędzanie, można: TUTAJ.

Reklama